• Klocki do samodzielnej konstrukcji na lekcji matematyki

Zestaw robotyki MODI pomógł uczniom przyswoić kluczowe pojęcia z zakresu informatyki i zamienił naukę programowania we wciągającą zabawę. Poprzez realizację praktycznych projektów uczniowie uczyli się logicznego rozwiązywania problemów i rozwijali myślenie algorytmiczne. To tylko niektóre przykłady wielu możliwości, które angażowały uczniów i pobudzały ich kreatywność podczas programowania. Dzieci programowały między innymi gramofon, inteligentny kosz na surowce wtórne, inteligentny garaż, lampion, grę w koszykówkę i wiatrak solarny.

Robotyka na co dzień

Nowe możliwości programistyczne, to wszystko czego potrzeba aby wejść w  fascynujący świat programowalnych robotów, poznać informatykę i elektronikę, która otacza nas zewsząd w codziennym życiu. Podczas zajęć z robotyki uczniowie przedstawiali zawody w których robot ułatwia pracę. Zapoznali się z robotem mBot2: elementami które pozwalają wychwytywać sygnały, wykonywać działania i komunikować się z otoczeniem. Poznali kilka bloków kodów do wprawiania robota w ruch, które samodzielnie uruchamiali. Mogli również zagrać w grę matematyczną. Uczniowie stworzyli tor po którym poruszał się robot, wyszukując właściwej trasy.