• 🎄🎄🎄Poranek wigilijny 🎄🎄🎄

23.12.2023

Zrodziłeś się Jezu w miastach, wsiach pod lasem. Zrodziłeś się pod Giewontem w Mystkowie i też pod szałasem. Dałeś nam dziś promyk nadziei w szarości bo to nasze życie idzie ku wieczności. Miasta, wioski… gdzie Twoje posłanie? Masz się zrodzić w sercach. W sercu Twe mieszkanie.

22 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbył się jak co roku poranek wigilijny. Cała społeczność uczniowska wraz z Panem Dyrektorem oraz pracownikami zebrała się na sali gimnastycznej, by wspólnie rozpocząć świętowanie Bożego Narodzenia. Wszyscy obejrzeli występ przygotowany przez uczniów klasy 0b, klasy 2a oraz klasy 4. Odbyło się również rozdanie nagród uczniom w związku z rozstrzygnięciem konkursu na najładniejszy stroik świąteczny.

• Tradycje i symbole świąteczne

21.12.2023

W dniu 20 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego grupy a uczestniczyły w zajęciach, podczas których przypomniano tradycje i symbole związane ze zbliżającymi się świętami. Uczniowie zostali zapoznani z działaniem drukarki 3D i oglądali jak drukuje się świąteczna gwiazdka. Dzieci przekonały się, że za pomocą nowych technologii również można stworzyć świąteczne ozdoby.  Gotowymi wydrukami udekorowały stroik, który będzie ozdobą klasy.

• ,,W sercu ojczyzny - symbole narodowe "

17.12.2023

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej w Mystkowie miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników konkursu historycznego, skierowanego do uczniów klas 0-3.
            Z ogromną radością pragniemy serdecznie pogratulować  Franciszkowi Filipowiczowi z kl. 1, który zasłużenie zdobył pierwsze miejsce, Karolinie Ogorzałek  z kl.  0b,  zdobywczyni drugiego miejsca, oraz Aleksandrze Michalik, uczennicy kl. 2b, która zajęła trzecie miejsce.
             Prezes Fundacji Socius, pan Dawid Madziar oraz pani Anna Siedlarz mieli zaszczyt wręczyć zasłużone nagrody zwycięzcom. Cenne wyróżnienia zostały ufundowane w ramach inspirującej inicjatywy "W Sercu Ojczyzny" przez Fundację Socius z Nowego Sącza, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, w ramach projektu publicznego o nazwie "Kocham Polskę".
            Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w konkursie oraz zaangażowanie w poszerzanie wiedzy historycznej. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim uczestnikom kolejnych sukcesów oraz nieustającej pasji w zgłębianiu historii naszego obszaru.

• Święty Mikołaj w Domu Pomocy Społecznej

10.12.2023

Uczniowie Szkolnego Koła Caritas z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Mogilnie
            🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅
            9 grudnia dzieci i opiekunowie Szkolnego Koła Caritas, wraz ze Świetym Mikołajem udali się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Mogilnie. Był to dzień wyjątkowo wzruszający, zarówno dla nas jak i podopiecznych DPS-u. Ciepła,  świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim. Wspólnie śpiewalismy kolędy, a Święty Mikołaj wręczał każdemu słodki upominek- pierniczki przygotowane przez członków Koła Caritas.  Dziękujemy dyrekcji i pracownikom za umożliwienie nam tego spotkania!
            Na długo pozostanie ono w naszych sercach.
            🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅

• Bezpłatna zbiórka elektryczności

Drodzy rodzice i uczniowie!!!
            Nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadów.
            Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
            Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz szkoły.
            Do 13 grudnia 2023 r. trwa akcja ekologiczna "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".
            Jeżeli posiadacie zużyty lub niepotrzebny sprzęt i chcecie się go pozbyć, to teraz jest do tego jedyna okazja !!!
            Elektrośmieci prosimy dostarczyć w dniu 13 grudnia 2023 r. przed stary budynek Szkoły Podstawowej w Mystkowie w godzinach 6:30 - 15:00.
            Odbiór zebranego sprzętu planowany jest w dniu 14 grudnia 2023 r.

Kliknij tutaj:  Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce
            W ramach akcji nie odbieramy tonerów oraz świetlówek.