• Bajka o „Kocie w butach”

28.10.2023

27 października 2023 roku dzieci z klas młodszych oraz przedszkolaki udały się na wycieczkę do Nowego Sącza na teatrzyk pt. ,,Bajka o Kocie w butach".  Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Bajeczna sceneria, barwne kostiumy, nastrojowa muzyka, zmienne oświetlenie oraz profesjonalna gra aktorów wzbudziły w dzieciach wiele emocji. Brawa na zakończenie spektaklu były wyrazem uznania za niezapomniane przeżycia i wrażenia.

• Odblaskowa Szkoła

25.10.2023

W poniedziałek 23 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Mystkowie wzięli udział w akcji "Odblaskowa Szkoła". Dzień rozpoczęliśmy od wizyty policjantów, dla których najmłodsi uczniowie zaśpiewali piosenki oraz powiedzieli wiersze. Przedstawiciele policji przeprowadzili dla uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas I-IV zajęcia profilaktyczne, natomiast dla klas V-VIII pogadankę z elementami „Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich”. Pod koniec spotkania policjanci wyłonili zwycięzcę plakatu przygotowanego przez dzieci. Ostatnim elementem akcji był spacer w którym wzięły udział klasy młodsze. Uczniowie maszerowali niosąc kolorowe plakaty, mówili wiersze i uczyli się przechodzenia przez jezdnię.

• Święto Komisji Edukacji Narodowej

22.10.2023

13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
            W części oficjalnej głos zabrał Dyrektor szkoły Pan Marek Kiełbasa, który podziękował nauczycielom, wszystkim pracownikom za ich nieocenioną pracę, zaangażowanie i poświęcenie. Podkreślił również ważną rolę edukacji, odkrywania talentów oraz rozwijania pasji w życiu dzieci i młodzieży.
            Akademia uświetniona była także występami artystycznymi naszych uczniów, którzy śpiewali piosenki, grali na instrumentach, recytowali wiersze i prezentowali swoje aktorskie talenty w krótkich scenkach z życia szkoły.
            Wykorzystano aparat zakupiony z projektu #LaboratoriaPrzyszłości

• Zawody Halowej Piłki Nożnej

19.10.2023

✨✨✨Za nami kolejny dzień pełen pasji, ducha walki i ogromnych piłkarskich emocji!✨✨✨

✨W Szkole Podstawowej w Mystkowie rozegraliśmy dzisiaj Mistrzostwa Gminny Piłki Nożnej Halowej-Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Drużyna chłopców naszej szkoły zajęła 1️⃣ miejsce, uzyskując jednocześnie awans do zawodów międzygminnych. 🤩🤩🤩
            ⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡
            Podsumowanie:
            ➡️ W zawodach wzięło udział 7 drużyn chłopców i 6 drużyn dziewcząt ze szkół z terenu Gminy Kamionka Wielka.
            ➡️ Turniej rozgrywany był w dwóch grupach, w każdej grupie rywalizacje odbywały się systemem „każdy z każdym". Drużyna  chłopców ze Szkoły Podstawowej w Mystkowie po wygranych wszystkich meczach w grupie awansowała z pierwszego miejsca do dalszego etapu.
            ➡️ Dziewczętom nie udało się zająć miejsca na podium. Walczyły dzielnie, nie tracąc sportowego ducha walki i gry fair play.
            ➡️ Chłopcy po trudnym i zaciętym meczu, ale w pięknym stylu wygrali mecz półfinałowy 2:0 z Królową Polską i znaleźli się w finale z Mszalnicą, wygrywając 2:0. 💯🥇👍

💕Gratulacje dla zwycięskiej drużyny, ale także podziękowania dla wszystkich uczestników, którzy dzielnie walczyli do samego końca.👏👏👏
            Mamy nadzieję, że te zawody były dla was miłym wspomnieniem, ale także motywacją do nauki, rozwoju i wzmocnienia więzi między szkołami.
            📣 Życzymy powodzenia na etapie międzygminnym!✨⚽⚽⚽✨

Wykorzystano aparat fotograficzny z programu #LaboratoriaPrzyszłości

• Noc Bibliotek

🙂📚👨‍🚀🚀🛸👽☄️🛰️☀️
            Noc Bibliotek obchodzona pod hasłem ,,Absurd nie czytać" zorganizowana została w naszej szkole przez Bibliotekę Publiczną w Mystkowie we współpracy z biblioteką szkolną.
            Wzięli w niej udział chętni uczniowie klasy 3, którzy wcielili się w role odkrywców kosmosu.
            Dzieci wysłuchały fragmentów książek, rozwiązywały zagadki, krzyżówki, rysowały kosmitów itp. Przypomniały sobie wiele informacji na temat kosmosu i układu słonecznego.
            Wykorzystując klocki LEGO z projektu dzieci budowały statki kosmiczne. Nie zabrakło też smacznego poczęstunku oraz wspólnych zdjęć.😃