• Zmisiowane zajęcia

31.01.2023

,,Zmisiowane zajęcia " to IV moduł projektu ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury", który realizowany jest w oddziale przedszkolnym. Na początku dzieci wysłuchały fragmentów książek o misiach. W parach oglądały i opowiadały sobie o wybranych książkach. Budowały z klocków biblioteczki. Tworzyły własne karty pracy z motywem misia np. labirynty, gry planszowe. Rysowały różne misie. Na koniec losowały karty z obrazkami i snuły opowieści, w których głównym bohaterem był przedszkolny Miś Bibi. To był bardzo,,zmisiowany" dzień.

23.01.2023

Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku, kojarzone z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami.

Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu. Z okazji Ich święta w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Na początku pan Dyrektor przywitał Szanownych Gości i złożył Im życzenia. Następnie wszystkie  dzieci z klas 0- 3 wystąpiły przed swoimi dziadkami. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Zaprezentowały także ,,Jasełka".  Na zakończenie wszyscy zaśpiewali ,, STO LAT..."

W tym uroczystym dniu chętne Babcie i Dziadkowie mogli sobie zrobić wspólne zdjęcie z wnukami, w specjalnie przygotowanym kąciku.

• Velvet. Piątka dla Natury

22.01.2023

Uczniowie klasy II biorą udział w programie „Velvet. Piątka dla Natury”. Celem programu jest wspieranie edukacji ekologicznej. Dzięki udziałowi w programie, dzieci dowiedziały się jak można ponownie wykorzystać przedmioty oraz odpady, które pierwotnie przeznaczone były do wyrzucenia. W jaki sposób  wielu rzeczom można dać drugie życie, natomiast odpady, które musiały trafić do śmieci, powinny być odpowiednio segregowane dla dobra naszej planety.

Uczniowie wykonali prace które zapewniły im mnóstwo zabawy i pobudziły ich do  kreatywności. Zdjęcia zostały wykonane przez uczniów za pomocą aparatu fotograficznego z projektu Laboratoria Przyszłości.

• Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

20.01.2023

18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, czyli misia o „małym rozumku” ale „wielkim sercu”. Dzieci na całym świecie kochają tę postać. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne.
            Nasza biblioteka również postanowiła uczcić to sympatyczne święto wraz z najmłodszymi dziećmi.  Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka, a także wysłuchać jej fragmentów. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki  związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi, odtańczyły wspólnie „misiowy taniec” oraz otrzymały ,,misiowe odznaki." Dzieci z klas młodszych, wypożyczając książkę otrzymywały kolorowankę z Kubusiem Puchatkiem.

• "Dotknij, poczuj, zobacz"

15.01.2023

Przedszkolaki wykonały zadanie przeznaczone na styczeń. Barwiły sól kredą i przesypywały warstwami do słoiczków. Powstały dekoracje, które dzieci przekażą swoim Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta.
            Swoje działania dzieci dokumentowały robiąc zdjęcia aparatem zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.💥💥💥💥💥💥💥
            Oczywiście dla chętnych przepis w ostatnim zdjęciu.