Biblioteka Publiczna w Mystkowie wraz z Biblioteką Szkolną przygotowała dla dzieci niezwykły wieczór pełen różnych emocji w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem “To się musi powieść”. O tym, co może się wydarzyć nocą w bibliotece, przekonali się uczestnicy wydarzenia. Na początku dzieci mogły wysłuchać fragmentów powieści przygodowych, dowiedzieć się o burzliwych dziejach niepoprawnych marynarzy i jak wyglądało ich życie na pokładzie, poznali atrybuty i słownictwo pirackie. Stworzyli piracki kodeks i zostali pasowani na pirata. Napisali opowiadanie pirackie, zapoznali się z alfabetem Morse’a i kodami flagowymi. Z wielkim zaangażowaniem robiły czapki pirackie, aby wcielić się w rolę prawdziwego pirata. Chwilą oddechu po zabawach i konkursach była „Piracka Uczta”, po której dzieci nabrały sił do dalszej zabawy. Ogromną radością dla nich, było konstruowanie statków, szalup z klocków LEGO. Były gry, krzyżówki, zagadki kapitana Hooka, malowanie twarzy. Jednak największym powodzeniem cieszyły się konkurencje sprawnościowe na czas: obieranie ziemniaka, rzucanie do celu, picie koktajlu pirackiego, zwijanie sznurka i wiele innych.
Noc Bibliotek
11.10.20229
Laboratoria Przyszłości
09.10.202212Uczniowie klasy 6 wzięli udział w Nocy Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”.
Dzięki przystąpieniu szkoły do programu „Laboratoria przyszłości” mogliśmy wykorzystać sprzęt zakupiony dla szkoły i uatrakcyjnić nasze zajęcia. „Rejs ku przygodzie- piracki okręt” to zajęcia na których budowaliśmy okręty i szalupy z klocków Lego, przedstawione na poniższych fotografiach.
@LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszłości
Dzień Głośnego Czytania
02.10.2022629 września - Dzień Głośnego Czytania.
Ustanowiony został z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, w rocznicę urodzin Janiny Porazińskij autorki książek dla dzieci i młodzieży. W jego obchody włączyła się także nasza szkoła. Uczniowie klas starszych czytali w klasach, na początku każdej lekcji, wybraną wcześniej książkę. Dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz klas młodszych czytali goście: Pani Dorota Laskosz, Pani Justyna Ziębiec z Biblioteki Publicznej oraz Anna Siedlarz bibliotekarz szkolny. Dzieci wysłuchały opowieści z książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 np. ,, Złodziej opowieści ", ,,Gdy Pola się zgubi".
Europejski Dzień Języków Obcych
02.10.202239W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych, uczniowie klas 1-3 przygotowali piękne prace tworząc mini słownik z języka angielskiego. Starsi uczniowie na lekcjach języka niemieckiego i angielskiego zagrali w grę językową, sprawdzającą ich wiedzę na temat krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.
Uczniowie klas 7 i 8 wykonali również plakaty, mapy myśli i skojarzeń tematycznych, zestawiając ze sobą tłumaczenia pojęć w języku angielskim i niemieckim oraz w innych wybranych przez siebie językach, rozbudzając przy tym ciekawość kolegów i koleżanek. Kto wie, może zachęcą ich przy tej okazji do nauki i poznania innych krajów i języków …
📚 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 📚
27.09.20227📚📗📚📚📕📚Biblioteka naszej szkoły otrzymała dotację na oddział przedszkolny w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Głównym celem programu jest wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizacja bibliotek. Cała kwota dotacji, czyli 3125 zł, została przeznaczona na zakup nowości książkowych dla najmłodszych.📚📕📚📘📚📗📚
👭👬👫 Dzień Przedszkolaka 👭👬👫
27.09.20225Dzień Przedszkolaka 🧑🤝🧑👭👬👫
W naszym oddziale przedszkolnym dzieci tańczyły i śpiewały, wykonały pamiątkowe laurki oraz zrealizowały kolejne zadanie z projektu ,, Dotknij, poczuj, zobacz ". Było zabawnie i twórczo. Nie zabrakło też słodkości i życzeń od wychowawczyni.
🙂🙂🙂🙂
Przepis na masę solną w ostatnim zdjęciu.🙂
Laboratoria Przyszłości
27.09.2022Nasza szkoła przystąpiła do ministerialnego programu Laboratoria Przyszłości i otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia do zajęć edukacyjnych i wychowawczych w kwocie 60 000 złotych.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
W ramach projektu szkoła uzyskała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
Nasza placówka w ramach projektu otrzymała następujący sprzęt: drukarka 3D wraz z akcesoriami, filamenty z których powstaje obraz 3D, laptop do drukarki 3D, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza z gorącym powietrzem, statyw z akcesoriami, mikroport z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, aparat fotograficzny z akcesoriami i kamerą, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, Gimbal, fotele obrotowe, tablica ścieralną, termometry, stacje pogodową z akcesoriami, klocki do samodzielnej konstrukcji, robot edukacyjny wraz z akcesoriami, mikrofon nagłowny, mikrofon dynamiczny, oprogramowanie do edycji, montażu i tworzenia materiałów video, Greenscreen, konsole/mikser dźwięku z akcesoriami, nagłośnienie, okulary ochronne stanowiskowe, apteczki z wyposażeniem.
Więcej informacji na temat programu można uzyskać na stronie: www.gov.pl/web/laboratoria
Świt sztuki
21.09.20228W paleolicie występowała w Europie wielka sztuka w postaci malowideł i rytów na ścianach grot. W jaskiniach odbywały się rytuały i ceremonie różnego rodzaju. Obrzędy te prawdopodobnie związane były z magią łowiecką bądź zadośćuczynieniem duszom upolowanych zwierząt.
Malowidła ukazują jak silny był związek człowieka ze zwierzętami. Klasa IV podjęła próbę odtworzenia klimatu malarstwa jaskiniowego.
"Dotknij, poczuj, zobacz"
18.09.202215Dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym ,,Dotknij, poczuj, zobacz".
Projekt ma na celu:
- wzbudzanie w dzieciach pasji do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego,
- integrację zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie,
- niwelowanie napięć emocjonalnych.
Pierwszym eksperymentem wykonanym przez dzieci była ,,Tęcza Skittles".
Przedszkolaki ułożyły cukierki i obserwowały co dzieje się po wlaniu gorącej wody. Powstały piękne 🌈🌈🌈.
Zachęcamy do wykonania eksperymentu w domu. Przepis w ostatnim zdjęciu.😀
Europejski Dzień Języków Obcych
08.09.2022Zapraszamy dzieci klas 1-3 do zabawy z okazji Dnia Języków Obcych
STWORZYMY RAZEM PIĘKNĄ GALERIĘ SŁÓW!Przygotuj pracę obrazującą znaczenie wybranego słowa w języku angielskim. Np. „coffee” przedstawiamy za pomocą ziarenek kawy przyklejonych w kształcie liter, czy też „duck”- kaczka, wyklejamy wyciętymi, malutkimi żółtymi kaczuszkami. Na pewno pomysłów nie braknie.
Próbujemy znaleźć słówka w naszych szkolnych podręcznikach do języka angielskiego.
Format pracy: A4, sposób wyklejania dowolny.
Prace prosimy podpisać na odwrocie (imię, nazwisko, klasa). Oddajemy je do pań uczących języka angielskiego.
Termin oddania prac- do 21 września.
Dla uczestników zabawy przewidziane są drobne upominki.
Rozpoczęcie roku szkolnego
06.09.20228Mszą Świętą w kościele parafialnym, a następnie uroczystym apelem rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.
Nowy rok szkolny zainaugurował pan dyrektor Marek Kiełbasa, który powitał zebranych, przedstawił zasady organizacji zajęć w szkole oraz życzył uczniom, żeby jak najlepiej wykorzystali możliwości, jakie oferuje szkoła.
W naszej placówce nastąpiły zmiany kadrowe. Do grona pedagogicznego dołączyli: pani Elżbieta Kulpa-Pazgan, pani Iwona Kucia oraz Angelika Tokarczyk.
Pasowanie na ucznia to wyjątkowy dzień, który na długo pozostaje w pamięci każdego ucznia. Od tego dnia czuje się on pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Nic więc dziwnego, że uroczystość ta, jest tak ważna zarówno dla wkraczających w szkolne życie, rodziców, starszych uczniów i kadry pedagogicznej. Podczas rozpoczęcia nowego Roku Szkolnego, Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było pasowanie wielkim ołówkiem przez pana dyrektora. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.
Zebranie z rodzicami
02.09.2022
Świetlica szkolna
31.08.2022
Witaj Szkoło!!!
29.08.2022
Już za parę chwil, za chwil parę ...
24.06.2022
„Velvet. Piątka dla natury”
12.06.202214Pierwsza ogólnopolska edycja programu "Velvet. Piątka dla Natury" została rozstrzygnięta!
Organizatorzy serdecznie gratulują wygranej naszym klasom. Wierzą, że dobre nawyki proekologiczne będą nadal kontynuowane w myśl zasady 'działamy dziś z myślą o jutrze'.
W nagrodę każda klasa otrzymała zestaw gier dydaktycznych oraz dyplomy laureata.
Dziękujemy wszystkim za oddane głosy.
Czytelnicze podróże psa Bacusia
12.06.202226W minionym tygodniu nasza szkoła wzięła udział w projekcie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu pt. ,,Czytelnicze podróże psa Bacusia." 🐾📚🐶🐾
Bacuś, który lubi książki i czytanie, czekał na przedszkolaków w bibliotece szkolnej. Po zapoznaniu się z pieskiem dzieci wysłuchały o nim bajkę ,, Czworonożnych przyjaciel biblioteki". Oglądały zdjęcia do bajki, rozwiązywały zagadki, przypomniały zasady szanowania książek. Następnie Bacuś zwiedził całą szkołę. Towarzyszył dzieciom podczas zajęć oraz zabaw. Wspólnie z dziećmi czytał książki, skakał w gumę a nawet tańczył. Przedszkolaki rysowały jego dalsze losy oraz wykonały pieski metodą origami. Bacuś był też z wizytą u dzieci z klas 1-3. Tam bawił się, uczył i czytał z dziećmi. Po wysłuchaniu bajki o Bacusiu dzieci rozwiązywały zadania, zagadki, krzyżówkę oraz hieroglify. Klasa 1 rysowała Bacusia, klasa 2 wykonała zakładki , a klasa 3 zaprojektowała okładki do bajki. Aby nasz gość nocą nie czuł się samotny, dzieci przyniosły swoje pluszowe pieski oraz zbudowały mu budę.
Żegnając się z nami Bacuś został przytulony przez wszystkich przedszkolaków.
Udział w projekcie był super zabawą.😀Dziękujemy PBW w Nowym Sączu za kolejny ciekawy projekt.
🐾🐶🐾📚🐾🐶🐾📚🐾
Gminny konkurs „ I Ty możesz zostać Pitagorasem”
09.06.202212Kiedyś zostaną Pitagorasami
7 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej- Curie w Jamnicy odbył się Gminny Konkurs Matematyczny pod nazwą: „I ty możesz zostać Pitagorasem”. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich szkół z terenu Gminy Kamionka Wielka, zaś rywalizacja odbywała się w kilku kategoriach w zależności od wieku uczestników oraz ich podziału na klasy.
Reprezentujący nasza szkołę uczestnicy konkursu mogą się pochwalić sukcesami:
- Tatiana Ziobrowska z klasy IV- III miejsce
- Wiktoria Gądek- z klasy V- I miejsce
- Nikodem Poręba z klasy VI- V miejsce
- Rafał Rogozinski z klasy VII- V miejsce
- Magdalena Cempa z klasy VIII- IV miejsce.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, godnie reprezentującym naszą szkołę.
Konkurs Poezji Sybirackiej
07.06.20226W Zespole Szkół nr w Nowym Sączu w dniu 7.06.2022 odbył się „XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. Mariana Jonkajtysa”, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Pana Ludomira Handzla. Pamięć o Sybirakach i ich przeżyciach na „nieludzkiej ziemi”, opowiadana strofami poezji, to piękna tradycja kultywowana w powiecie nowosądeckim, a zwłaszcza w „Szkole Sybiraków”. Uczennica naszej szkoły Julia Pazganz klasy ósmej otrzymała w tym konkursiewyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!
"Przytul się do drzewa"
05.06.202212Przytul się do drzewa to ogólnopolska akcja, która ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach. Uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. W Polsce rocznie wybucha 6000 pożarów lasów, a ok. 77% z nich powstaje z winy człowieka.
Aby sprzeciwić się podpaleniom lasów do drzew przytulały się przedszkolaki oraz uczniowie klasy 2.
Archiwum Aktualności