• Legendy o powstaniu państwa polskiego

W ramach realizacji bloku tematycznego "Legendy o powstaniu państwa polskiego", uczniowie klasy 2 poznali historię najstarszej odkrytej w Polsce osady – Biskupin, oglądali w Internecie zrekonstruowany obraz grodu. Następnie wykonali makiety osady Biskupin. Każdy zespół musiał zaprojektować i samodzielnie wykonać rekonstrukcję grodu. Pracę dzieci charakteryzowało duże zaangażowanie i zgodna współpraca w grupach. Wykonane prace zostały utrwalone za pomocą aparatu fotograficznego z projektu Laboratoria Przyszłości. Z tego samego projektu zostały wykorzystane klocki lego do budowy osady.

"Dotknij, poczuj, zobacz"

Przedszkolaki wykonały zadanie przeznaczone na styczeń. Barwiły sól kredą i przesypywały warstwami do słoiczków. Powstały dekoracje, które dzieci przekażą swoim Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta.
          Swoje działania dzieci dokumentowały robiąc zdjęcia aparatem zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
          💥💥💥💥💥💥💥

"Nie pal przy mnie, proszę"

W ramach programu edukacji antynikotynowej "Nie pal przy mnie, proszę " klasa 3 przeprowadziła  zajęcia warsztatowe o tematyce:
          1.Co to jest zdrowie?
          2.Od czego zależy nasze zdrowie?
          3.Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?
          4.Co robić gdy moje zdrowie jest zagrożone?
          5.Nie pal przy mnie, proszę.
          Wraz z bohaterką programu-wiewiórką Wiki - dzieci wykonały historyjki obrazkowe, puzzle oraz plakaty  o tematyce antynikotynowej. Wykorzystały również pomoce z projektu Laboratoria Przyszłości:klocki lego, aparat cyfrowy, statyw.