Wyznaczanie składników pogody

Uczniowie klasy 4 na zajęciach rozwijających zainteresowania przyrodnicze mieli możliwość wyznaczania niektórych składników pogody przy użyciu stacji pogodowej, otrzymanej w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Dzieci miały możliwość poznać znaczenie poszczególnych komponentów pogody i zyskać szanse na skorzystanie z profesjonalnego sprzetu, co wpłynęło na ich poczucie pewności i zainteresowanie dalszym pozyskiwaniem wiedzy.

Owoce i warzywa

Podczas zajęć języka angielskiego uczniowie klasy 1B ulepili z plasteliny owoce, warzywa oraz wyczarowali różne potrawy. Ich zadaniem było także nazywanie i opisywanie stworzonych przez siebie prac, dzięki czemu utrwalali nowo poznane słownictwo, a także rozwijali sprawność motoryki małej oraz wyobraźnię. W celu udokumentowania swoich małych dzieł, uczniowie wykorzystali aparat fotograficzny oraz statyw, które zostały zakupione w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczne

Nie każdy uczeń jest w stanie na podstawie samego rysunku wyobrazić sobie konstrukcję graniastosłupa, ostrosłupa czy innej bryły przestrzennej. Jak więc w zrozumiały sposób wprowadzić uczniów w porywający świat geometrii przestrzennej? W jaki sposób przedstawić im niezwykłe prawidłowości rządzące tym obszarem? Na zajęciach rozwijających zainteresowania matematyczne wykorzystywaliśmy sprzęt otrzymany z projektu  Laboratoria Przyszłości – aparat fotograficzny, laptop oraz drukarkę 3D, dzięki którym uczniowie samodzielnie wyszukiwali modele brył, które później drukowali na drukarce. Uczniowie na własne oczy mieli możliwość zobaczyć wszystkie płaszczyzny i przekroje brył, dzięki czemu łatwiej im było dokonywać samodzielnych rysunków, a także obliczać pola i objętości brył. Wydrukowane modele uchwyciliśmy aparatem fotograficznym, otrzymanym z projektu Laboratoria Przyszłości.