• Utrwalamy poznane literki

Dzieci z oddziału przedszkolnego utrwalały poznane litery bawiąc się klockami LEGO. Na początek każdy przedszkolak wylosował sobie jedną literkę. Nazywał ją i wymieniał wyrazy, które się od niej zaczynają. Następnie budował jej kształt z klocków, korzystając z przygotowanej instrukcji. Z gotowych liter dzieci ułożyły wyraz WIOSNA.
        Klocki LEGO i aparat fotograficzny, którym utrwalono działania dzieci szkoła pozyskała z programu Laboratoria Przyszłości.

Podstawowe środki opatrunkowe

Uczniowie klasy 8 podczas lekcji edukacji dla bezpieczeństwa zapoznawali się z podstawowymi środkami opatrunkowymi, ich przeznaczeniem oraz zawartością apteczki pierwszej pomocy.  Zadaniem uczniów było także wykonanie  w obrębie kończyny górnej opatrunku osłaniającego i uciskowego.
        🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨🚨
        Wykorzystano apteczkę z programu #LaboratoriaPrzyszłości

Kodowanie z użyciem interaktywnego robota

Dzieci z klasy 1a oraz 1b uczestniczyły w zajęciach z kodowania z użyciem robota interaktywnego mBot2. Podczas lekcji robot poruszał się po wyznaczonej trasie, następnie każdy z uczniów trzymał drewnianą tabliczkę, którą robot wyczuwał i zmieniał kierunek. Uczniowie również budowali z klocków trasę po której ma się poruszać robot. Każdy mógł go zaprogramować oraz zagrać w grę "Wesołe rybki".
        Dzięki takim zajęciom uczniowie uczą się umiejętności myślenia przyczynowo-skutkowego. Rozwija się u nich wyobraźnia i logiczne rozumowanie. Programując robota, swoim działaniem mogą wprawić go w ruch. Daje im to satysfakcję, ponieważ od razu widać efekt pracy.