• Biblioteczny Anioł

25.03.2023

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez  Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Sączu „Biblioteczny Anioł”. Prace uczniów zostały wysłane do biblioteki i teraz czekamy na wyniki konkursu.

• Powitanie Wiosny

24.03.2023

Powitanie wiosny przez najmłodsze dzieci w naszej szkole było  radosne i gwarne. Już wcześniej dzieci przygotowywały się na ten dzień. Rozmawiały w klasach o zwiastunach wiosny. Wykonywały prace plastyczne, opaski i kolorowe bibuły. Uczyły się piosenek. W każdej sali powstała piękna gazetka. Aż wreszcie nadszedł ten dzień!  Przedszkolaki rozdały zielone serduszka z ,,dobrym słowem."  Następnie dzieci w barwnym pochodzie udały się na spacer po okolicy. Witały WIOSNĘ! Szukały jej oznak. Poszukiwaniom towarzyszyła piękna wiosenna pogoda, która mamy nadzieję zagości u nas na dobre.

• Wiosenne dekoracje

24.03.2023

Bukiet kwiatów z krepiny to dobry pomysł na wiosenną dekorację. Te wykonane z bibuły i krepiny nie zwiędną  i będą zdobić wnętrze bardzo długo.  Uczniowie naszej szkoły w prosty i przyjemny sposób wykonywali kwiaty z krepiny, do złudzenia przypominające żywe. Wykonane kwiaty uczniowie wplatali w palmy wielkanocne, które będą do nabycia w naszej szkole od poniedziałku.

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

23.03.2023

21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Jego symbolem są dwie różne skarpetki, nawiązujące do niedopasowania z jakim zmagają się osoby chore. W naszej szkole dzień ten był radosny, a kolorowe skarpetki uczniów były wyrazem tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa, bo przecież różni nas tak niewiele- jeden, dodatkowy, niepasujący chromosom. Przy tej okazji Szkolne Koło Caritas wsparło finansowo rodzinę osoby zmagającej się z tą chorobą.

• „Czyste powietrze wokół nas”

16.03.2023

W oddziale przedszkolnym zrealizowany został program przedszkolnej edukacji antytytoniowej pt.: ”Czyste powietrze wokół nas” organizowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Podczas zajęć omawiany był problem dymu: jego źródeł, zagrożeń z nim związanych oraz sposobów radzenia sobie z nim. Szczególny nacisk kładziono na dym papierosowy.

Dzieci poznały smoka Dinka – maskotkę programu, śpiewały o nim piosenkę, układały puzzle, wykonywały różne zadania, w tym plastyczne: rysowanie różnych źródeł dymu, kolorowanie barwnych kwiatów oraz postaci Dinka, tworzenie własnych znaków zakazu palenia papierosów.
            W grupach przygotowały też plakaty.
            Na zakończenie każde dziecko otrzymało naklejkę z Dinkiem ,,Przy mnie nie pal!"
            Teraz już każdy wie, jak zachować się, gdy osoba z jego towarzystwa pali papierosy i zna następstwa związane z tym nałogiem.

• Baśnie Pana Andersena

09.03.2023

7 marca przedszkolaki oraz dzieci z klas młodszych naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Nowego Sącza na przedstawienie teatralne. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Baśnie Pana Andersena”, który zaprezentował w swoim repertuarze Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Aktorzy świetnie odegrali swoje role, a piękne stroje, scenografia, humorystyczne dialogi oraz efekty świetlne i dźwiękowe sprawiły, że dzieci oglądały przedstawienie z dużym zainteresowaniem.

• „Dotknij, poczuj, zobacz”

05.03.2023

Tym razem przedszkolaki malowały na soli. Najpierw dzieci wykonały masę z soli, mąki i wody, do której dodały różne kolory farby. Następnie malowały wiosenne kwiaty. Po wypieczeniu w mikrofali prace uzyskały efekt 3D.

Swoje działania dzieci dokumentowały robiąc zdjęcia aparatem zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

• Mały Miś i zdrowe nawyki

04.03.2023

Podczas realizacji tego modułu przedszkolaki poznały definicję nawyku. Wspólnie zastanawiały się, jakie nawyki służą zdrowiu. Wykonały ,,Misiową gimnastykę". Tworzyły w grupach własne karty zdrowych nawyków. Obejrzały teatrzyk stolikowy pt. ,,W zdrowym ciele zdrowy duch". Samodzielnie przygotowały zdrowy posiłek - owocowe koreczki. W domach, razem z rodzicami,  dzieci będą kształtować nawyk wieczornego czytania.