• Biblioteczny Anioł- są już wyniki konkursu!

            01.04.2023

            Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia w konkursie ,,Biblioteczny Anioł" zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Sączu. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 30 marca. Wyróżnienia zdobyli:
            - Karolina Bisaga kl. 0
            - Stanisław Marszałek kl. 1b
            - Lena Migacz kl. 3
            - Zofia Pazgan kl. 3.
            Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.
            Wszystkim gratulujemy!

          • Biblioteczny Anioł

            25.03.2023

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez  Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Sączu „Biblioteczny Anioł”. Prace uczniów zostały wysłane do biblioteki i teraz czekamy na wyniki konkursu.

          • Powitanie Wiosny

            24.03.2023

            Powitanie wiosny przez najmłodsze dzieci w naszej szkole było  radosne i gwarne. Już wcześniej dzieci przygotowywały się na ten dzień. Rozmawiały w klasach o zwiastunach wiosny. Wykonywały prace plastyczne, opaski i kolorowe bibuły. Uczyły się piosenek. W każdej sali powstała piękna gazetka. Aż wreszcie nadszedł ten dzień!  Przedszkolaki rozdały zielone serduszka z ,,dobrym słowem."  Następnie dzieci w barwnym pochodzie udały się na spacer po okolicy. Witały WIOSNĘ! Szukały jej oznak. Poszukiwaniom towarzyszyła piękna wiosenna pogoda, która mamy nadzieję zagości u nas na dobre.

          • Wiosenne dekoracje

            24.03.2023

            Bukiet kwiatów z krepiny to dobry pomysł na wiosenną dekorację. Te wykonane z bibuły i krepiny nie zwiędną  i będą zdobić wnętrze bardzo długo.  Uczniowie naszej szkoły w prosty i przyjemny sposób wykonywali kwiaty z krepiny, do złudzenia przypominające żywe. Wykonane kwiaty uczniowie wplatali w palmy wielkanocne, które będą do nabycia w naszej szkole od poniedziałku.

          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

            23.03.2023

            21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Jego symbolem są dwie różne skarpetki, nawiązujące do niedopasowania z jakim zmagają się osoby chore. W naszej szkole dzień ten był radosny, a kolorowe skarpetki uczniów były wyrazem tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa, bo przecież różni nas tak niewiele- jeden, dodatkowy, niepasujący chromosom. Przy tej okazji Szkolne Koło Caritas wsparło finansowo rodzinę osoby zmagającej się z tą chorobą. 

          • „Czyste powietrze wokół nas”

            16.03.2023

            W oddziale przedszkolnym zrealizowany został program przedszkolnej edukacji antytytoniowej pt.: ”Czyste powietrze wokół nas” organizowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

            Podczas zajęć omawiany był problem dymu: jego źródeł, zagrożeń z nim związanych oraz sposobów radzenia sobie z nim. Szczególny nacisk kładziono na dym papierosowy.

            Dzieci poznały smoka Dinka – maskotkę programu, śpiewały o nim piosenkę, układały puzzle, wykonywały różne zadania, w tym plastyczne: rysowanie różnych źródeł dymu, kolorowanie barwnych kwiatów oraz postaci Dinka, tworzenie własnych znaków zakazu palenia papierosów. 
            W grupach przygotowały też plakaty.
            Na zakończenie każde dziecko otrzymało naklejkę z Dinkiem ,,Przy mnie nie pal!"
            Teraz już każdy wie, jak zachować się, gdy osoba z jego towarzystwa pali papierosy i zna następstwa związane z tym nałogiem.

          • Baśnie Pana Andersena

            09.03.2023

            7 marca przedszkolaki oraz dzieci z klas młodszych naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Nowego Sącza na przedstawienie teatralne. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Baśnie Pana Andersena”, który zaprezentował w swoim repertuarze Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Aktorzy świetnie odegrali swoje role, a piękne stroje, scenografia, humorystyczne dialogi oraz efekty świetlne i dźwiękowe sprawiły, że dzieci oglądały przedstawienie z dużym zainteresowaniem.

          • „Dotknij, poczuj, zobacz”

            05.03.2023

            Tym razem przedszkolaki malowały na soli. Najpierw dzieci wykonały masę z soli, mąki i wody, do której dodały różne kolory farby. Następnie malowały wiosenne kwiaty. Po wypieczeniu w mikrofali prace uzyskały efekt 3D.

            Swoje działania dzieci dokumentowały robiąc zdjęcia aparatem zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

          • Mały Miś i zdrowe nawyki

            04.03.2023

            Podczas realizacji tego modułu przedszkolaki poznały definicję nawyku. Wspólnie zastanawiały się, jakie nawyki służą zdrowiu. Wykonały ,,Misiową gimnastykę". Tworzyły w grupach własne karty zdrowych nawyków. Obejrzały teatrzyk stolikowy pt. ,,W zdrowym ciele zdrowy duch". Samodzielnie przygotowały zdrowy posiłek - owocowe koreczki. W domach, razem z rodzicami,  dzieci będą kształtować nawyk wieczornego czytania.

          • Pasowanie na czytelnika biblioteki

            25.02.2023

            Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.  Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
            Podczas wizyty w bibliotece dzieci wysłuchały krótkich opowiadań: ,,Tygrys w bibliotece " i ,,Bałagan w bibliotece" oraz obejrzały teatrzyk kamishibai ,,Wilk i siedem koźlątek." Pierwszaki dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Bardzo dobrze poradzili sobie z przygotowanymi przez bibliotekarza zadaniami. Wszyscy zostali pasowani za pomocą specjalnej zakładki. Na pamiątkę otrzymali breloczki w kształcie książki, aby im przypominały o częstym korzystaniu z biblioteki. Na zakończenie spotkania bibliotekarz otrzymał od dzieci kwiaty oraz podziękowania w formie plakatu.
            Całe wydarzenie utrwalone zostało aparatem, który szkoła pozyskała z ramach programu Laboratoria Przyszłości.

            #LaboratoriaPrzyszłości

          • Zmisiowane zajęcia

            31.01.2023

            ,,Zmisiowane zajęcia " to IV moduł projektu ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury", który realizowany jest w oddziale przedszkolnym. Na początku dzieci wysłuchały fragmentów książek o misiach. W parach oglądały i opowiadały sobie o wybranych książkach. Budowały z klocków biblioteczki. Tworzyły własne karty pracy z motywem misia np. labirynty, gry planszowe. Rysowały różne misie. Na koniec losowały karty z obrazkami i snuły opowieści, w których głównym bohaterem był przedszkolny Miś Bibi. To był bardzo,,zmisiowany" dzień.

          • Dzień Babci i Dziadka

            23.01.2023

            Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku, kojarzone z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami.

            Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu. Z okazji Ich święta w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Na początku pan Dyrektor przywitał Szanownych Gości i złożył Im życzenia. Następnie wszystkie  dzieci z klas 0- 3 wystąpiły przed swoimi dziadkami. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Zaprezentowały także ,,Jasełka".  Na zakończenie wszyscy zaśpiewali ,, STO LAT..."

             W tym uroczystym dniu chętne Babcie i Dziadkowie mogli sobie zrobić wspólne zdjęcie z wnukami, w specjalnie przygotowanym kąciku.

          • Velvet. Piątka dla Natury

            22.01.2023

             

             

            Uczniowie klasy II biorą udział w programie „Velvet. Piątka dla Natury”. Celem programu jest wspieranie edukacji ekologicznej. Dzięki udziałowi w programie, dzieci dowiedziały się jak można ponownie wykorzystać przedmioty oraz odpady, które pierwotnie przeznaczone były do wyrzucenia. W jaki sposób  wielu rzeczom można dać drugie życie, natomiast odpady, które musiały trafić do śmieci, powinny być odpowiednio segregowane dla dobra naszej planety.

            Uczniowie wykonali prace które zapewniły im mnóstwo zabawy i pobudziły ich do  kreatywności. Zdjęcia zostały wykonane przez uczniów za pomocą aparatu fotograficznego z projektu Laboratoria Przyszłości.  

             

             

          • Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

            20.01.2023

            18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, czyli misia o „małym rozumku” ale „wielkim sercu”. Dzieci na całym świecie kochają tę postać. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne. 
            Nasza biblioteka również postanowiła uczcić to sympatyczne święto wraz z najmłodszymi dziećmi.  Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka, a także wysłuchać jej fragmentów. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki  związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi, odtańczyły wspólnie „misiowy taniec” oraz otrzymały ,,misiowe odznaki." Dzieci z klas młodszych, wypożyczając książkę otrzymywały kolorowankę z Kubusiem Puchatkiem.

          • "Dotknij, poczuj, zobacz"

            15.01.2023

            Przedszkolaki wykonały zadanie przeznaczone na styczeń. Barwiły sól kredą i przesypywały warstwami do słoiczków. Powstały dekoracje, które dzieci przekażą swoim Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta.
            Swoje działania dzieci dokumentowały robiąc zdjęcia aparatem zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.💥💥💥💥💥💥💥
            Oczywiście dla chętnych przepis w ostatnim zdjęciu.

          • Konkurs Stroików Świątecznych

            29.12.2022

            Konkurs Stroików Świątecznych

            Dnia 19 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Mystkowie odbył się Konkurs Stroików Świątecznych, w którym wzięło udział 38 uczniów.

            Zgłoszono 41 prac z wszystkich ogłoszonych wcześniej kategorii: stroiki stołowe, wiszące, ścienne, podłaźniczki oraz dekoracje stołowe. Największym powodzeniem cieszyły się w tym roku stroiki stołowe.

            Wszystkie prace były bardzo ładnie, pomysłowo i starannie wykonane z tradycyjnych materiałów: jedlina, gałązki krzewów, ozdoby ręcznie wykonane z papieru, słomy, opłatków, pierników. Nieliczne prace posiadały dodatki sztuczne, zakupione w sklepie.

            Komisja w składzie: Edyta Łęczycka i Leonarda Słaby - zwracała uwagę na estetykę wykonania, rodzaje użytych materiałów, jakość i pomysłowość wykonania. Po wnikliwej analizie komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

            STROIK WISZĄCY (PODŁAŹNICZKA):

            I MIEJSCE: Szlehuber Agnieszka kl.3

            II MIEJSCE : Marszałek Stanisław kl.1b

            III MIEJSCE: Ziobrowska Tatiana kl. 5

                                  Dobosz Kacper kl.6

            STROIK ŚCIENNY:

            I MIEJSCE: Marszałek Stanisław kl.1b

            II MIEJSCE: Szczepanik Zofia kl.5

                                  Zaczyk Dawid kl.7

            III MIEJSCE: Michalik Aleksandra kl.1b

                                   Witek Julia kl.5

                                   Świerczek Łucja kl.3

                                   Rogoziński Rafał kl.8

            WYRÓŻNIENIE: Pazgan Nikola kl.2

            STROIK STOŁOWY:

            I MIEJSCE: Kościółek Piotr kl.4

                                 Zaczyk Urszula kl.4

                                 Kościółek Marcin kl.8

                                 Michalik Paweł kl.8

                                 Ziobrowska Emilia kl.2

            II MIEJSCE: Szczepanik Zuzanna kl.6

                                 Kruczek Agnieszka kl.6

            III MIEJSCE: Poręba Alicja kl.2

                                  Poręba Milena kl.2

                                  Bielak Magdalena kl.2

                                  Bąba Klaudia kl.2

            WYRÓŻNIENIE: Słaby Łucja kl.1a

                                        Sarna Liliana kl.3

                                        Sarna Emilia kl.1b

                                        Kruczek Kinga kl.8

                                        Migacz Zofia kl.3

            DEKORACJA STOŁOWA:

            II MIEJSCE: Sokołowski Michał kl.8

                                 Tomaszek Zofia kl.1b

                                 Filipowicz Franciszek kl.0

                                 Wielocha Emilia kl.3

                                 Jakubowski Kacper kl.4

                                 Jakubowski Dominik kl.5

            WYRÓŻNIENIE: Nowak Lena kl.1b

                                        Poręba Paweł kl.3

                                        Poręba Paweł kl.3

            SZOPKA:

            I MIEJSCE: Zaczyk Urszula kl.4

            II MIEJSCE: Rogozińska Karolina kl.5

                                  Dobosz Tomasz kl.8

            WYRÓŻNIENIE: Poręba Emilia kl.4

            Na szczególne wyróżnienie zasługuje szopka Urszuli Zaczyk – pomysłowa, bardzo starannie i misternie wykonana praca.

            Ocenione prace zostały wystawione na korytarzu szkolnym starego budynku szkoły, które można było podziwiać, a następnie odebrać lub zakupić, a tym samym wesprzeć Szkolne Koło Caritas - ponieważ tradycyjnie stroiki wykonywane są na ten cel.

            Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpiło 22grudnia 2022 r. na forum szkoły podczas Poranku Wigilijnego.

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Mystkowie.

            Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcają do udziału za rok.