Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej i uczniowie klas I-III wzięły udział w programie edukacyjnym "Psia lekcja". Obejmował on kilka zajęć edukacyjnych oraz działania społeczne na rzecz dzieci hospitalizowanych.
Akcja charytatywna polegała na zbiórce pieniędzy na dogoterapię dla dzieci w szpitalach. Program wprowadził uczniów i uczennice w zagadnienia opieki nad psem, komunikacji psów i o tym jak zachowywać się bezpiecznie przy czworonogach. Zachęcił dzieci do odpowiedzialnej postawy oraz działania społecznego na podstawie zdobytej wiedzy. Uczniowie wykonywali papierowe budy, lepiły psy z plasteliny, rozwiązywały rebusy i zagadki. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za tak duże zaangażowanie.
Program edukacyjny "Psia lekcja"
28.11.202112
Odblaskowa szkoła
22.11.202110Nasza szkoła wraz z oddziałami przedszkolnym w Mystkowie przystąpiła do konkursu „Odblaskowa szkoła”, organizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Krakowie, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Celem konkursu było wyposażenie każdego ucznia w elementy odblaskowe, zwrócenie uwagi na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania z tych elementów oraz promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenie w ruchu drogowym.
W trakcie trwania konkursu „Odblaskowa szkoła” zorganizowano w naszej szkole wiele ciekawych i atrakcyjnych spotkań i konkursów . Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie wszystkie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.
Śpiewem uczcili Święto Patrona Szkoły
13.11.202122Tegoroczne obchody Święta Patrona naszej szkoły, ks. prof. Piotra Poręby oraz Święta Niepodległości miały inny- niż dotychczas- charakter. 12 listopada o godz. 10. 30 delegacja szkoły udała się na cmentarz, aby na grobie patrona złożyć kwiaty. Pół godziny później społeczność szkoły oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej odprawionej przez księdza Pawła Rysia, który podczas kazania zwrócił uwagę na znaczenie Eucharystii w życiu każdego z nas oraz podkreślił, że wszystko, co robimy, powinno być wyznaczane przez wiarę w Boga.
Uroczystość swoją obecnością zaszczycili znamienici goście. Wśród nich znalazły się przedstawicielki władzy państwowej, panie posłanki: Barbara Bartuś, Anna Paluch i Józefa Szczurek- Żelazko. Władze lokalne reprezentowali: radna Sejmiku Województwa Małopolskiego, pani Marta Mordarska, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego, pan Ryszard Poradowski, radny Rady Powiatu Nowosądeckiego, pan Michał Nowak, sekretarz Gminy Kamionka Wielka, pani Małgorzata Antkiewicz- Wójs, przewodniczący Rady Gminy Kamionka Wielka, pan Rafał Kamieński, radni Gminy Kamionka Wielka, państwo: Krystyna Ogorzałek, Antoni Potoniec, Zbigniew Hebda oraz sołtys wsi Mystków, pan Stanisław Poręba.
Udział w uroczystości Święta Patrona Szkoły wzięli również goście: przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Mystkowie, pan Marek Pazgan, kierownik zespołu „Mystkowianie”, pan Benedykt Poręba, prezes SKT „Sądeczanin” oddział Grybów, pani Irena Miczołek. W uroczystości uczestniczyli ponadto dyrektorzy szkół z terenu Gminy Kamionka Wielka, członkowie zespołów „Mystkowianie” i „Mali Mystkowianie”, druhowie z OSP Mystków, przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich w Mystkowie, członkowie Rady Sołeckiej z Mystkowa, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz nauczyciele emeryci.
Po zakończeniu Mszy Świętej nadszedł czas na koncert „Mozart kontra Sinatra”. Poprowadził go pan Mirosław Witkowski, który wcześniej przygotowywał uczniów klas III- VIII, aby w dniu obchodów Święta Patrona Szkoły mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Sam artysta także brał czynny udział w koncercie, wspomagany przez śpiewaczkę operową, panią Katarzynę Ignatowicz, pana Grzegorza Żyłkę grającego na instrumentach klawiszowych i pana Piotra Przyrowskiego, który grał na gitarze elektrycznej.
Pięknie śpiewających uczniów wspierali także swoim wokalem przedstawiciele władz (przede wszystkim pani poseł, Anna Paluch) oraz nauczyciele (szczególnie pani Małgorzata Poręba).
Podczas koncertu wysłuchaliśmy śpiewu pieśni patriotycznych oraz religijnych. Każdy uczestnik tego wydarzenia mógł włączyć się w jego przebieg i wraz z artystami i uczniami zaśpiewać takie znane utwory, jak:. „Boże, coś Polskę…”, „Przybyli ułani”, „Barka”, „Jezus, najwyższe imię”. Zaprezentowane ponadto zostały piosenki mniej znane, np. „Nadzieja” z repertuaru Jana Pietrzaka, czy „Chłopcy z AK”. Swoistym ewenementem było wykonanie piosenki „Abba Ojcze” w stylu reggae.
Koncert „Mozart kontra Sinatra” spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności. Stanowił on bardzo oryginalny a zarazem ważny element obchodów Święta Patrona Szkoły oraz Święta Niepodległości. Poza tym wydarzenie to udowodniło, iż wśród naszych uczniów znajdziemy wiele talentów wokalnych. To przede wszystkim dzięki nim mogliśmy uroczyście uczcić jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu naszej szkoły.
Po zakończeniu koncertu pan Dyrektor, Marek Kiełbasa, podziękował artystom i uczniom za wspaniały występ, zaś zaproszonym na uroczystość gościom za wzięcie udziału w obchodach Święta Szkoły.
Śniadanie Daje Moc
11.11.202132Jak co roku, dzieci klas 1-3 naszej szkoły wzięły udział w programie edukacyjnym "Śniadanie Daje Moc ". W czasie zajęć poznały 12 zasad zdrowego odżywiania. Dowiedziały się między innymi jak często powinny jeść posiłki, z czego powinny sie składać, jakie są rodzaje zbóż, kasz czy produktów nabiałowych oraz dlaczego picie wody jest tak ważne. Poznały "PIRAMIDĘ ZDROWEGO ŻYWIENIA ", kupiły z plasteliny koszyki pełne owoców i warzyw, wykonywały warzywne ludziki, robiły soki owocowe, warzywne. W dzień zakończenie kampanii ( 8 listopada 2021r.) przygotowały samodzielnie i zjadły smaczne i zdrowe kanapki, sałatki jarzynowe i owocowe. Przekonały się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.
Święto Patrona Szkoły
10.11.2021Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Piotra Poręby w Mystkowie mają zaszczyt zaprosić Rodziców i mieszkańców Mystkowa na obchody Święta Patrona, które odbędą się w piątek 12 listopada 2021 roku.
Program:
11.00 - Msza Święta w kościele pw. Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Mystkowie.
12.00 - 13.00 - koncert Mozart kontra Sinatra.https://www.google.com/maps/@0,20.8657258,22963938m/data=!3m1!1e3
https://www.google.com/maps/space/venus/@0,20.8657258,22971984m/data=!3m1!1e3
Program dla szkół w roku szkolnym 2021/2022
07.11.2021Szkoła Podstawowa w Mystkowie uczestniczy w edukacyjnym Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.
Mozart kontra Sinatra
07.11.2021W ramach realizacji założeń programu odbyły się spotkania warsztatowe, podczas których uczniowie, pod okiem lidera projektu- Mirosława Witkowskiego- absolwenta wydziału wokalno- aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, kompozytora, muzyka, nauczyciela śpiewu i wokalisty, uczyli się śpiewu piosenek religijnych i patriotycznych.
Koncert galowy z udziałem m.in. Mirosława Witkowskiego i uczestników projektu odbędzie się 12 listopada bieżącego roku podczas obchodów święta patrona szkoły.
Serdecznie zapraszamy.
Kraków jest sercem Polski
31.10.202155Trudno sobie wyobrazić, aby jakikolwiek mieszkaniec naszego kraju chociaż raz w życiu nie odwiedził Krakowa. Wychodząc z tego założenia, uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem opiekunów wzięli udział w wycieczce do stolicy Małopolski. Odbyła się ona 28 października.
Pierwszym „przystankiem” na trasie wycieczki było wyjście na Kopiec Kościuszki. Pani przewodnik przybliżyła wszystkim jej uczestnikom historię tego, mierzącego ponad 35, 5 metra kopca, jednego z pięciu wzniesionych w Krakowie.
Wycieczka do Krakowa nie mogłaby być pełnowartościowa, gdyby na jej trasie nie pojawił się Wawel. Ta wielowiekowa siedziba królów i symbol polskiej państwowości jest jednym z najważniejszych muzeów w kraju. Pośród wielu atrakcji Wawelu znajduje się Dzwon Zygmunta, którego dźwięk można usłyszeć w naprawdę ważnych momentach historii naszej Ojczyzny. Uczestnikom wycieczki nie było dane usłyszeć tego dźwięku, jednak sam dzwon mogli zobaczyć na własne oczy.
Po zwiedzeniu Wawelu uczniowie i ich opiekunowie udali się na Stare Miasto. Przechadzając się jego ulicami, mogli nie tylko podziwiać piękno dawnych budynków, ale także usłyszeć hejnał z Wieży Mariackiej. Pobyt
w centrum Krakowa okazał się ponadto okazją do zakupu ciekawych pamiątek.Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie stanowi jedną z najciekawszych atrakcji tego miasta. Uczestnicy wycieczki mogli przekonać się o tym osobiście. Możliwość obejrzenia ponad 200 statków powietrznych stanowiło dla nich nie lada atrakcję.
Pewnie wszyscy uczniowie zgodziliby się ze stwierdzeniem, że wycieczka bez „wizyty” w restauracji McDonald’s, to wycieczka nie do końca udana.
Historia wykuta w soli
30.10.202114Pobyt w podziemiach kopalni to aktywna forma spędzenia czasu. Jej sceneria pobudza wyobraźnię, uruchamia procesy poznawcze, rozbudza ciekawość, buduje relacje z innymi zwiedzającymi. Mogli tego doświadczyć uczniowie klas I- III podczas wycieczki do kopalni soli w Bochni.
Zwiedzanie kopalni pozostawiło bezcenne wspomnienia, które będą inspirować dzieci przez kolejne miesiące, a może i lata. Celem wycieczki było uzupełnienie wiedzy programowej poprzez poznanie bogatego dziedzictwa historyczno- przyrodniczego kopalni, które- połączone z nowoczesnymi technologiami- wpłynęło na ciekawą prezentację jej atrakcji.
Zwiedzanie kopalni pozwoliło na dobre poznanie sposobów dawnej techniki wydobywczej. Specyficzny nastrój surowych, lecz- dzięki temu- tchnących autentyzmem podziemi, przeniosło zwiedzających w odległe stulecia. Stare wyrobiska- prawdziwy podziemny labirynt pod miastem- dostarczyły także niezrównanych wrażeń estetycznych.
Zadowolone miny podopiecznych długo pozostaną w pamięci wszystkich opiekunów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przygody!
"Poznaj Polskę"
26.10.2021Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie do wycieczek w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Klasy 1-3 otrzymały 5000 zł dofinansowania, natomiast klasy 4-6 15000 zł. Celem programu jest wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego uczniów naszej placówki. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske.
Klasy IV- VIII- wycieczka do Wrocławia
Wrocław to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Idealne na wycieczkę dla małych i dużych. Samo Stare Miasto spodoba się niemal każdemu. Jest urocze, ale i ciekawe, pełne dawnych zabytków. Podczas zwiedzania zobaczymy najpiękniejszą dzielnicę miasta- Ostrów Tumski, a w czasie spaceru będziemy szukać słynnych wrocławskich krasnali. Wycieczka do Wrocławia nie może także się odbyć bez zwiedzenia jego nowszych atrakcji: Hali Stulecia z interaktywną wystawą w technologii VR, Hydropolis i tego, na co czekają wszystkie dzieci- ZOO oraz niesamowitego Afrykarium. Naszą wycieczkę wzbogacimy także o często omijane, a równie ciekawe miejsca - niesamowite Centrum Historii „Zajezdnia” czy Pawilon Czterech Kopuł.
Klasy I- III- wycieczka do Nowego i Starego Sącza
Na liście atrakcji przygotowanych dla klas I- III, według znanej maksymy: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, znalazły się obiekty: Miasteczko Galicyjskie, Skansen w Nowym Sączu oraz Klasztor Klarysek wraz zabudowaniami na rynku w Starym Sączu.
Skansen regionalny prezentuje architekturę drewnianą i tradycyjną kulturę ludową historycznej Sądecczyzny. Region ten obejmuje cztery grupy etnograficzne: Lachów Sądeckich, zachodnią część Pogórzan, Górali sądeckich i Łemków nadpopradzkich. Miasteczko Galicyjskie jest rekonstrukcją fragmentu zabudowy obejmującą plac rynkowy i pierzeje z kilkunastoma domami.
BohaterON w Twojej Szkole
23.10.202111Uczniowie z klasy 2 wzięli udział w projekcie pt."BohaterON w Twojej Szkole ".
W ramach projektu oglądały film o Powstaniu Warszawskim, który przybliżył im fragment historii Polski, a jednocześnie pokazał, co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii, oraz jak ważna jest dla nich korespondencja z dzisiejszymi młodymi patriotami.Uczniowie wykonali symboliczne myszki oraz laurki i kartki, które zostały wysłane do Fundacji Seniora we Wrocławiu.
Światowy Dzień Zwierząt
23.10.202116Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta
Co roku 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Święto to zostało ustanowione w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji. Jego cele są niezmienne i mają zwrócić uwagę na prawa zwierząt, zarówno tych domowych, jak i dziko żyjących. Obchody Dnia mają na celu zmianę zachowania ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że są one istotami żywymi, a nie rzeczami i mają swoje prawa. Opisywany dzień celebrują organizacje ekologiczne i- działające na rzecz ochrony zwierząt- organizacje non- profit, a także wegetarianie. W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w 1993 roku.
Obchody dnia poświęconego zwierzętom nie pozostały bez echa również w naszej szkole. Z tej okazji dzieci ze świetlicy przygotowały krótką inscenizację i liczne zabawy, których treść zwraca uwagę społeczności na los bezdomnych zwierząt, problem znęcania się nad nimi oraz warunki bytowe w schroniskach.
Rokrocznie podczas Światowego Tygodnia Zwierząt Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zachęca do ich adoptowania, organizując w schroniskach Dni Otwartych Drzwi.
Dzień Edukacji Narodowej
15.10.20211Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej
14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej zwane Dniem Nauczyciela. Jest to jednak nie tylko dzień, w którym świętują sami nauczyciele, ale także wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice. Słowem- osoby, które tworzą edukację. Obchody 14 października nawiązują do rocznicy utworzenia w Polsce Komisji Edukacji Narodowej za czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773 roku.
W podziękowaniu, za trudną prace i wskazanie właściwej drogi wielu uczniom naszej szkoły życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych jak również uśmiechu każdego dnia, a nade wszystko zdrowia i Błogosławieństwa Bożego na dalsze lata życia.
Tymi słowami pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia za wielką cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony w wychowanie wielu Polaków.
Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej
14.10.20215Walczyli o Mistrzostwo Gminy w halowej piłce nożnej
W dniach 4- 5 października 2021 r. sala gimnastyczna naszej szkoły była areną sportowej walki o Mistrzostwo Gminy w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców. W turnieju rywalizowały drużyny ze szkół podstawowych w Kamionce Wielkiej, Jamnicy, Boguszy oraz Mszalnicy. Zawodników z naszej szkoły oczywiście nie mogło zabraknąć na turnieju. Wystąpili w zaszczytnej roli gospodarzy tego piłkarskiego wydarzenia.
Jak zwykle na tego typu imprezach sportowych, nie brakowało wielkich piłkarskich emocji oraz dobrej zabawy. Zawodnicy nie tylko walczyli o sportowe laury, ale także mieli możliwość aktywnego spędzenia czasu. Czas ten natomiast stał się okazją do zdobycia przez reprezentantów i reprezentantki naszej szkoły wysokich wyników. Cztery razy na podium- brzmi dumnie.
Szczegółowe wyniki prezentują się następująco:
Rocznik 2009 i młodsi
Dziewczęta:
I miejsce- Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamionce Wielkiej
II miejsce- Szkoła Podstawowa w Jamnicy
III miejsce- Szkoła Podstawowa w Mystkowie
Chłopcy:
I miejsce- Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamionce Wielkiej
II miejsce- Szkoła Podstawowa w Mystkowie
III miejsce- Szkoła Podstawowa w Boguszy
Rocznik 2007 i 2008
Dziewczęta:
I miejsce- Szkoła Podstawowa w Mystkowie
II miejsce- Szkoła Podstawowa w Jamnicy
III miejsce- Szkoła Podstawowa w Mszalnicy
Chłopcy:
I miejsce- Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamionce Wielkiej
II miejsce- Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamionce Wielkiej
III miejsce- Szkoła Podstawowa w Mystkowie
Zawodnicy, którzy stanęli na najwyższym podium, wezmą udział w międzygminnym szczeblu opisywanych zawodów. W związku z tym cieszymy się, że będziemy mogli trzymać kciuki za reprezentantki naszej szkoły, czyli dziewczyny z rocznika 2007 i 2008. Życzymy im dalszych sukcesów, zaś wszystkim pozostałym zawodnikom z naszej szkoły serdecznie gratulujemy zdobytych miejsc.
Dzień głośnego czytania
03.10.202112Kto czyta książki, żyje podwójnie
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w naszej szkole podczas każdej lekcji czytaliśmy fragmenty książek, jakie zaproponowała nam pani bibliotekarka, Anna Siedlarz.
Jeśli się zastanawiacie, jakie korzyści płyną z głośnego czytania dzieciom, odpowiadamy. Przede wszystkim jest to cudowny sposób na wspólne spędzenie czasu i zbudowanie prawdziwej, trwałej więzi z dzieckiem. To chyba najważniejsza zaleta wspólnego czytania. Poza tym czytanie rozbudza wyobraźnię, ale również ciekawość świata. Dzieci, którym rodzice czytają od dzieciństwa, szybciej same uczą się tej umiejętności. Głośne czytanie może być świetnym sposobem na rozwiązanie problemów wychowawczych. Obecnie można znaleźć książki, które opowiadają o przeróżnych problemach dzieci, takich jak: tolerancja, pojawienie się rodzeństwa, adaptacja w przedszkolu. To genialna okazja do dyskusji i wyciągania wniosków z przygód książkowych bohaterów. Dzieci, którym się czyta i które w efekcie same czytają dużo książek, nie mają problemów z ortografią oraz łatwiej im przychodzi tworzenie ciekawych opowiadań.
Warto czytać- nieważne czy na głos, czy po cichu. Warto obcować
z książkami, aby „żyć podwójnie”- zgodnie ze słowami słynnego pisarza Umberto Eco.
Dzień Języków Obcych
30.09.202121W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs językowo-plastyczny pod nazwą „Najpiękniejsze miejsca Europy”. Uczniowie klas 4-8 wykonali piękne plakaty, gdzie mogli narysować oraz opisać w języku angielskim lub języku niemieckim ulubione miejsca. Pierwsze miejsce zajęli: Julia z klasy VIII oraz Hanna z klasy V, drugie Tatiana z klasy IV, trzecie Gerard z klasy IV. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, ponieważ poziom prac był bardzo wysoki. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy.
Młodsze klasy ubrały się w barwy flag narodowych: Polski (klasa 1), Niemiec (Klasa 2) oraz Wielkiej Brytanii (Klasa 3). Klasa „0” na lekcji języka angielskiego poznała kolory flag różnych państw. Uczniowie klas ósmych nauczyli się również jak można się przywitać w wielu różnych językach.
Akcja Sprzątanie świata - "Myślę, więc nie śmiecę"
27.09.2021W trzeci weekend września już po raz 28 odbyła się organizowana przez Fundację Nasza Ziemia akcja Sprzątanie świata – Polska. W tym roku przyświeca jej hasło „Myślę, więc nie śmiecę”.
„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Ma ona także uświadomić Polakom ich codzienny wpływ na środowisko.
Nasi uczniowie zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, jak co roku wraz z nauczycielami, wyruszyli w rejony wokół szkoły i dróg dojazdowych, aby pozbierać śmieci.
Pamiętajmy jednak, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.
Uczmy dzieci dbania o naszą planetę!
Narodowy Spis Powszechny Ludności i mieszkań 2021
16.09.2021Do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.
Najwygodniejszą formą jest samospis internetowy na stronie spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie:
- korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub miejscowym urzędzie gminy/miasta;
- dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99.
Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi – telefonicznie (z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99) lub bezpośrednio. Przypominamy, że zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.
Udział w spisie to nasz ustawowy obowiązek – nie odkładajmy go na ostatnią chwilę.
Spiszmy się, bo Liczymy się dla Polski!
Teatr Lalek Kukiełka
16.09.20213Do naszej szkoły zawitał Teatr Lalek Kukiełka z Ptaszkowej z baśnią Janiny Porazińskiej „Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki”. Aktorzy bazując na zjawiskowej scenerii, bogatej w piękne kukiełki i efekty specjalne, ukazali dzieciom chłopca, który miał dobre serce. Szewczyk pomagał każdemu stworzeniu spotkanemu na drodze. Tytułowy bohater, dzięki pomocy przyjaciół, wykonał prace zlecone przez złą czarownicę i uwolnił wiezioną przez nią dziewczynę. Przekonaliśmy się, że dobro powraca. Aktorzy pomogli nam chociaż na trochę zatrzymać czas i pokazać dzieciom magię świata i jego nieskończone możliwości, jakie roztacza przed nimi wyobraźnia. Opowieść o Szewczyku nauczyła nas, że w życiu warto pomagać a bezinteresowna pomoc zawsze wraca do nas. Dzieci były zachwycone i brawom nie było końca. Po przedstawieniu dzieci miały okazję zapoznać się rodzajami lalek teatralnych - poznały kukiełkę, jawajke, marionetkę i pacynkę oraz zadać pytania animatorom z Teatru Kukiełka. Spotkanie na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy!
Plan lekcji
22.09.2020Wyświetl lub wydrukuj obecny plan lekcji Ta szkoła jeszcze nie opublikowała planu lekcji.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie