• Konkurs Stroików Świątecznych

Konkurs Stroików Świątecznych

Dnia 19 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Mystkowie odbył się Konkurs Stroików Świątecznych, w którym wzięło udział 38 uczniów.

Zgłoszono 41 prac z wszystkich ogłoszonych wcześniej kategorii: stroiki stołowe, wiszące, ścienne, podłaźniczki oraz dekoracje stołowe. Największym powodzeniem cieszyły się w tym roku stroiki stołowe.

Wszystkie prace były bardzo ładnie, pomysłowo i starannie wykonane z tradycyjnych materiałów: jedlina, gałązki krzewów, ozdoby ręcznie wykonane z papieru, słomy, opłatków, pierników. Nieliczne prace posiadały dodatki sztuczne, zakupione w sklepie.

Komisja w składzie: Edyta Łęczycka i Leonarda Słaby - zwracała uwagę na estetykę wykonania, rodzaje użytych materiałów, jakość i pomysłowość wykonania. Po wnikliwej analizie komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

STROIK WISZĄCY (PODŁAŹNICZKA):

II MIEJSCE: Rogozińska Karolina kl.5

Dobosz Tomasz kl.8

WYRÓŻNIENIE: Poręba Emilia kl.4

Na szczególne wyróżnienie zasługuje szopka Urszuli Zaczyk – pomysłowa, bardzo starannie i misternie wykonana praca.

Ocenione prace zostały wystawione na korytarzu szkolnym starego budynku szkoły, które można było podziwiać, a następnie odebrać lub zakupić, a tym samym wesprzeć Szkolne Koło Caritas - ponieważ tradycyjnie stroiki wykonywane są na ten cel.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpiło 22grudnia 2022 r. na forum szkoły podczas Poranku Wigilijnego.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Mystkowie.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcają do udziału za rok.

• Boże Narodzenie

24.12.2022

„Wiary, która odmieni nasze serca. Nadziei, że jutro będzie lepsze. Miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu. I zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy”.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Przyjaciele szkoły.
            Święta Bożego Narodzenia to czas wspomnień, refleksji i wzruszeń. W tych wyjątkowych dniach życzymy Wam radości, spokoju i wytchnienia od codziennych trudów. Niech ten szczególny czas będzie okazją do spędzania niepowtarzalnych chwil w gronie najbliższych, w atmosferze pełnej miłości, wzajemnej życzliwości i niegasnącej nadziei, a Nowy Rok 2023 stanie się czasem spełnionych marzeń i sukcesów w realizacji podjętych wyzwań.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy
            Szkoły Podstawowej w Mystkowie

• Poranek Wigilijny

23.12.2022

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszej szkole. Uczniowie każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne, aktywnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby świąteczne, łańcuchy choinkowe, stroiki oraz dekorują sale. Podczas akademii Pan Dyrektor złożył uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły życzenia oraz wręczył nagrody w konkursie na najładniejszy stroik świąteczny.

• Szok z Ukrainy

14.12.2022

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć przedstawienie cyrkowe. Do szkoły zawitali artyści z cyrku Szok z Ukrainy. Podczas występu dzieci podziwiały: żonglerkę, iluzję, akrobacje oraz tresurę gołębi i psów. Cyrkowcy ubrani w barwne stroje prezentowali swoje umiejętności i bawili publiczność. Nie zabrakło też występów z udziałem widowni.

• Gminny Konkurs Piosenki Świątecznej

13.12.2022

9 grudnia 2022 roku kilkoro uczniow Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Piotra Poręby w Mystkowie reprezentowało Szkolę poprzez udział w Gminnym Konkursie Piosenki Świątecznej "Pierwsza Gwiazdka". W kategorii wiekowej 6-10 lat zaprezentowała się Aleksandra Michalik z klasy 1b natomiast w kategorii wiekowej 11-15 lat Tatiana Ziobrowska z klasy 5, Sylwia Jelenska z klasy 5, Wiktoria Gądek z klasy 6 oraz Hanna Szlehuber z klasy 6. Uczennice prezentowały swoje zdolność wokalne śpiewając wybrane przez siebie piosenki świąteczne. W nagrodę otrzymały dyplomy uczestnictwa oraz upominki.

• Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

Ho, ho, ho! 🎅  Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego klas 4-6 za nami❣️

🎅🏓🏓🎅🏓🏓🏓🎅🏓🏓🏓🎅🏓🏓🎅Kolejny raz 6 grudnia spędziliśmy na sportowo. Były emocje i świetna zabawa.💥
            Zwycięzcami Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego zostali:
            Kat. dziewcząt
            🏆 I miejsce - Wiktoria Gądek 🏓🎅
            🏆 II miejsce - Tatiana Ziobrowska 🏓🎅
            🏆III miejsce - Hanna Szlehuber  🏓🎅

Kat.chłopców
            🏆 I miejsce - Samuel Sapalski
            🏆 II miejsce - Partyk Urbanek
            🏆 III miejsce - Dawid Krok

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wzorowego zachowania oraz sportowego ducha walki. 🏓🏓🏓

• Święty Mikołaj w naszej szkole

06.12.2022

Święty Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, który co roku obdarowuje je wspaniałymi prezentami. 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj w asyście pięknych aniołów. Na ten dzień czekali wszyscy, a najwięcej emocji i radości „niecodzienna wizyta” wzbudziła u najmłodszych uczniów „Oddziału przedszkolnego” oraz klas I – III. W podziękowaniu za otrzymane prezenty (słodycze) nasi uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wierszyki pod kierunkiem swoich wychowawców. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć ze św. Mikołajem.