• Dzień Książki i Praw Autorskich

28.04.2022

23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie. Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy. Czytanie książek to cudowny sposób na spędzenie wolnego czasu.
            W przeddzień tego święta przedszkolaki zrealizowały V moduł projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury pt.,,Misiowy Bajarz". Dzieci zapoznały się z zawodem pisarza, dowiedziały się jak powstaje książka. Wysłuchały pierwszą i drugą część historii misia Bruna. Po każdej odpowiadały na pytania. Brały udział w scenkach dramowych oraz zabawach. Rozmawiały też o dobrych i złych zachowaniach. Następnie zamieniły się w twórców. Wymyślały dalsze losy misia Bruna i wykonywały ilustracje. Każda grupa stworzyła swoją książkę. Kolejnego dnia dzieci przyniosły ze sobą z domu swoje ulubione książki, o których chętnie opowiadały. Powstał klasowy kącik książki.📚📖📚

• Wielkanoc

16.04.2022

Wielkanoc  obfituje w zwyczaje i obrzędy, które związane są mocno z wiosną - wszak o tej porze roku obchodzimy święta Zmartwychwstania Pańskiego. Przygotowaniom do świąt wielkanocnych towarzyszyła wielka radość z powodu budzenia się natury do życia. Dzieci świetlicowe i  uczniowie klas 1-3  z tej okazji wykonały ozdoby.

• 🐣🐣🐥Wesołych Świąt!🐥🐣🐣

🐣🐣🐥🐥🐣🐣🐣🐣🐥🐥🐣🐣

Społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Piotra Poręby w Mystkowie składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowych, wesołych, radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech okres świąteczny będzie czasem nadziei i otuchy, czasem odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Niech Zmartwychwstały Pan zsyła na wszystkich łaski i wnosi szczęście do każdego rodzinnego życia. Wesołego Alleluja!

🐣🐣🐥🐥🐣🐣🐣🐣🐥🐥🐣🐣

• Niedziela Palmowa

09.04.2022

Palma wielkanocna to część tradycji związanej z Niedzielą Palmową, która jest świętem upamiętniającym triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy. Jest jednocześnie zapowiedzią śmierci i zmartwychwstania Chrystusa  -czyli Świąt Wielkanocnych. W palmie wielkanocnej powinny znaleźć się gałązki wierzby (bazie), które symbolizują zmartwychwstanie i nieśmiertelność duszy, bukszpan,  kwiaty,  kłosy traw i inne dodatki. Całość uzupełnia się kolorowymi wstążkami. Szkolne Koło Caritas wraz z uczniami naszej szkoły przygotowało wielkanocne palmy, z których dochód przeznaczony będzie na CARITAS.

• Pani Wiosna zawitała w świetlicowe progi

04.04.2022

Astronomiczna wiosna rozpoczęła się 21 marca. Wszyscy na nią czekaliśmy z niecierpliwością. Za oknami widać jej pierwsze oznaki: trawa się zieleni, na drzewach rozwijają się pierwsze pąki,  kwitną leszczyny i wierzby, kwiaty wychylają swoje główki spod śniegu,   zwierzęta budzą się z zimowego snu, a w oddali słychać śpiew powracających ptaków. Przyroda budzi się do życia, dlatego też dzieci z świetlicy szkolnej przywitały  wiosnę, dekorując swoją salę kreatywnymi pracami.