27.09.2022

Nasza szkoła przystąpiła do ministerialnego programu Laboratoria Przyszłości i otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia do zajęć edukacyjnych i wychowawczych w kwocie 60 000 złotych.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W ramach projektu szkoła uzyskała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Nasza placówka w ramach projektu otrzymała następujący sprzęt:  drukarka 3D wraz z akcesoriami, filamenty z których powstaje obraz 3D, laptop do drukarki 3D,  mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza z gorącym powietrzem, statyw z akcesoriami, mikroport  z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, aparat fotograficzny z akcesoriami i kamerą, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, Gimbal, fotele obrotowe, tablica ścieralną, termometry, stacje pogodową z akcesoriami, klocki do samodzielnej konstrukcji, robot edukacyjny wraz z akcesoriami, mikrofon nagłowny, mikrofon dynamiczny, oprogramowanie do edycji, montażu i tworzenia materiałów video, Greenscreen, konsole/mikser dźwięku z akcesoriami, nagłośnienie, okulary ochronne stanowiskowe, apteczki z wyposażeniem.

Więcej informacji na temat programu można uzyskać na stronie: www.gov.pl/web/laboratoria

• Świt sztuki

21.09.2022

W paleolicie występowała w Europie wielka sztuka w postaci malowideł i rytów na ścianach grot. W jaskiniach odbywały się rytuały i ceremonie różnego rodzaju. Obrzędy te prawdopodobnie związane były z magią łowiecką bądź zadośćuczynieniem duszom upolowanych zwierząt.

Malowidła ukazują jak silny był związek człowieka ze zwierzętami. Klasa IV podjęła próbę odtworzenia klimatu malarstwa jaskiniowego.

• "Dotknij, poczuj, zobacz"

18.09.2022

Dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym ,,Dotknij, poczuj, zobacz".

Projekt ma na celu:

- wzbudzanie w dzieciach pasji do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego,

- integrację zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie,

- niwelowanie napięć emocjonalnych.

Pierwszym eksperymentem wykonanym przez dzieci była ,,Tęcza Skittles".

Przedszkolaki ułożyły cukierki i obserwowały co dzieje się po wlaniu gorącej wody. Powstały piękne 🌈🌈🌈.

Zachęcamy do wykonania eksperymentu w domu. Przepis w ostatnim zdjęciu.😀

Zapraszamy dzieci klas 1-3 do zabawy z okazji Dnia Języków Obcych
            STWORZYMY RAZEM PIĘKNĄ GALERIĘ SŁÓW!

Przygotuj pracę obrazującą znaczenie wybranego słowa w języku angielskim. Np. „coffee” przedstawiamy za pomocą ziarenek kawy przyklejonych w kształcie liter, czy też „duck”- kaczka, wyklejamy wyciętymi, malutkimi żółtymi kaczuszkami. Na pewno pomysłów nie braknie.

Próbujemy znaleźć słówka w naszych szkolnych podręcznikach do języka angielskiego.

Format pracy: A4, sposób wyklejania dowolny.

Prace prosimy podpisać na odwrocie (imię, nazwisko, klasa). Oddajemy je do pań uczących języka angielskiego.

Termin oddania prac- do 21 września.

Dla uczestników zabawy przewidziane są drobne upominki.

06.09.2022

Mszą Świętą w kościele parafialnym, a następnie uroczystym apelem rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.

Nowy rok szkolny zainaugurował pan dyrektor Marek Kiełbasa, który powitał zebranych, przedstawił zasady organizacji zajęć w szkole oraz życzył uczniom, żeby jak najlepiej wykorzystali możliwości, jakie oferuje szkoła.

W naszej placówce nastąpiły zmiany kadrowe. Do grona pedagogicznego dołączyli: pani Elżbieta Kulpa-Pazgan, pani Iwona Kucia oraz Angelika Tokarczyk.

Pasowanie na ucznia to wyjątkowy dzień, który na długo pozostaje w pamięci każdego ucznia. Od tego dnia czuje się on pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Nic więc dziwnego, że uroczystość ta, jest tak ważna zarówno dla wkraczających w szkolne życie, rodziców, starszych uczniów i kadry pedagogicznej. Podczas rozpoczęcia nowego Roku Szkolnego, Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było pasowanie wielkim ołówkiem przez pana dyrektora. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.