• Czyste powietrze wokół nas

28.05.2022

W ramach programu profilaktycznego szkoły dzieci z oddziału przedszkolnego realizowały program edukacji antytytoniowej ,,Czyste powietrze wokół nas". Celem programu było wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów, w tym dymu papierosowego. Zwiększenie wrażliwości na szkodliwość dymu papierosowego i na miejsca, w których mogą być narażone na dym oraz zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów.

• Gminny Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii

GMINNY KONKURS O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII

„Chciałbym, aby język giętki wypowiedział wszystko, co pomyśli głowa”

(Juliusz Słowacki)

W dniu 27 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej w Królowej Górnej odbył się XX Gminny Konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Pazgan z klasy VIII oraz Rafał Rogoziński z klasy VII. Tytuł Gminnego Mistrza Ortografii wywalczyła Julia Pazgan, a nasza szkoła drużynowo zajęła              I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym dla szkół z terenu Gminy Kamionka Wielka. Julce i Rafałowi gratulujemy!

• Misiowe zajęcia pod chmurką

25.05.2022

Misiowe zajęcia pod chmurką to ostatni moduł projektu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury." Tym razem przedszkolaki zastanawiały się jak dbać o zdrowie. Wspólnie wykonały mapę mentalną na ten temat. Wzięły udział w ,,Maratonie Przedszkolaków" a także pokonali ,,Bajkowy tor przeszkód." Dzieci skakały jak Tygrysek, nosiły na łyżce jabłko Śnieżki, segregowany klocki jak Kopciuszek itp. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

• Pokaz mody- Poznajemy zawody.

19.05.2022

Dzieci już od najmłodszych lat poznają różne zawody wykonywane przez osoby dorosłe. Zapoznają się z ich różnorodnością na rynku pracy. Rozpoznają swoje zainteresowania, talenty i zdolności. Wiedzą, że każda praca jest ważna i należy ją szanować. Dzisiaj uczniowie klas młodszych i dzieci z oddziałów przedszkolnych miały możliwość zaprezentować swój wybrany zawód za pomocą przygotowanego stroju.

• Gminny Konkurs Pięknego Czytania

18.05.2022

W dniu 17 maja 2022 roku odbyło się przesłuchanie uczestników XI Gminnego Konkursu Pięknego Czytania.

Do etapu gminnego przystąpiło 27 uczniów klas 1-3 wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Kamionce Wielkiej we współpracy ze wszystkimi szkołami z terenu Gminy Kamionka Wielka. Komisja  konkursowa w składzie: Pani Zofia Pawłowska, Pani Teresa Trojan, Pani Irena Kłębczyk  z wielką uwagą i przyjemnością wysłuchało wszystkich uczestników konkursu.

Komisja oceniała płynność i bezbłędność czytanego tekstu, intonację oraz ogólne wrażenie występu, podkreślając wyrównany i bardzo wysoki poziom konkursu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Oskar Piwowarski, Zofia Pazgan, Urszula Zaczyk.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie:

Oskarowi Piwowarskiemu z klasy pierwszej  za zajęcie I miejsca oraz Zofii Pazgan z klasy drugiej  za zajęcie 2 miejsca.

• Gminny Konkurs Piosenki Europejskiej

Gminny Konkurs Piosenki Europejskiej

Dwie uczennice reprezentowały naszą szkołę na XIV Gminnym Konkursie Piosenki Europejskiej w Królowej Górnej.

Natasza z klasy 6 wykonała piosenkę zespołu Maroon 5- "Memories", a Emilia z klasy 8 zaprezentowała piosenkę Adele "Set fire to the rain". Uczennice wykazały się swoim talentem muzyczno-językowym zdobywając dla naszej szkoły wyróżnienie oraz 3. miejsce. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

• Gminny Konkurs Opowiadania Bajek

06.05.2022

Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w "XXXI Gminnym Konkursie  Opowiadaniu Bajek".W kategorii najmłodszych wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kiełbasa z klasy 2 za bajkę "Kopciuszek ", natomiast w grupie II wyróżniony został Mikołaj Góra z klasy 3. Opowiedział bajkę pt."Konik polny i mrówka ".Gratulujemy👏🏻👏🏻👏🏻

• "Seniorzy w przedszkolu, czyli integracja pokoleń"

„Seniorzy w przedszkolu, czyli integracja pokoleń”

Podczas czwartkowego pobytu Seniorów w oddziałach przedszkolnych SP w Mystkowie, dzieci z zaciekawieniem mogły wysłuchać bajkę pt. „Czerwony Kapturek”. Pojawiły się pytania, na temat zachowania Kapturka, na które odpowiadały maluchy. W rolę mentorów wcielili się Seniorzy, dzielić się swoją mądrością, odpowiadać na ważne pytania, odnaleźć w maluchach cierpliwych słuchaczy. Potem pokazali zabawy z dawnych lat, np. „Chodzi lisek koło drogi”, „Mam chusteczkę haftowaną”, włączając się do wspólnej zabawy. Na koniec dzieci malowały farbami przeróżne obrazki na drewnie. Okazało się, że obie grupy nawiązały głęboką przyjaźń. Co ciekawe, i dla starszych, i dla małych spotkanie to szybko przestało być tylko sposobem na spędzanie czasu.